Helleborusy - čemeřice

Každý zahrádkář koncem léta myslí na příští rok a plánuje jak v srpnu a v září namnoží trvalky dělením trsů nebo nákupem v zahradnickém centru. Čemeřice jsou trvalky předjaří, a právě čemeřice nemají rády dělení rostlin a přesazování, a pokud přece jen velkou rostlinu rozdělíte, to pak si počkáte nějaký rok, než se objeví v plné kráse.  Květy če...

Každý zahrádkář koncem léta myslí na příští rok a plánuje jak v srpnu a v září namnoží trvalky dělením trsů nebo nákupem v zahradnickém centru. Čemeřice jsou trvalky předjaří, a právě čemeřice nemají rády dělení rostlin a přesazování, a pokud přece jen velkou rostlinu rozdělíte, to pak si počkáte nějaký rok, než se objeví v plné kráse.  Květy čemeřice jsou zajímavé, atraktivní a nabízejí škálu barev. Květy čemeřic mohou být bílé, růžové, purpurové i zelené. Jsou zvláštní tím, že když přijde dočasné ochlazení, květy se zkroutí a čekají na další sluneční paprsky. Pak se zase rozvinou, nepoškozené a krásné. Ve vhodných podmínkách kvetou od zimy až do pozdního jara, když se probudí další rostliny, jako jsou sněženky a bledule, čemeřice se odebere k odpočinku a čeká na další sezonu. Díky době kvetení si vysloužily čemeřice přezdívku zimní královny nebo vánoční či postní růže. Mezi čemeřice řadíme na 15 až 20 druhů. Čemeřice jsou podle druhu 30 až 60 centimetrů vysoké trvalky pocházející z oblastí jižní, východní a západní Evropy.
Jako okrasné trvalky se u nás pěstují většinou čemeřice černá, čemeřice východní, čemeřice zelená nebo nachová.  
Čemeřice nemá ráda sucho a bude prospívat v polostínu, např. v podrostu vysokých stromů. Půdu má ráda hlubší, humózní a dobře propustnou, ale poroste i na půdě horší bonity. Půda by měla být vlhká, nikoliv však trvale zamořená. Bohatší kvetení je podmíněno pěstováním v mírně zásadité nebo neutrální půdě.
Pozor na čemeřice a chov drobného zvířectva, jsou jedovaté.

Zobrazit

Helleborusy - čemeřice Počet produktů: 14

Zobrazeno 1 – 14 z 14 položek
Zobrazeno 1 – 14 z 14 položek