Hemerocallis - Denivky

Hemerocallis, to je a po celé léto se opakující krása jednoho dne. Tak podobně zní v řečtině jméno jedné z nejvýraznějších trvalek našich zahrad – denivky. Kvete několik týdnů v kuse, každý květ ale vydrží pouze den. Na jednom stonku jich postupně nakvétá několik, takže záhon z denivek může kvést celé léto. Listy denivek jsou krásné samy o sobě....

Hemerocallis, to je a po celé léto se opakující krása jednoho dne. Tak podobně zní v řečtině jméno jedné z nejvýraznějších trvalek našich zahrad – denivky. Kvete několik týdnů v kuse, každý květ ale vydrží pouze den. Na jednom stonku jich postupně nakvétá několik, takže záhon z denivek může kvést celé léto. Listy denivek jsou krásné samy o sobě. Dávají trvalkovému záhonu barvu a texturu. Náročně denivky jen vypadají, ve skutečnosti jsou vděčné a rostou bez zvláštní péče. I mráz snesou bez problémů. Kontejnerované denivky a zaslané poštou je možné sázet celý rok. Znaly je už naše babičky a  seznamte se s nimi blíže. Původem pochází z Číny a Japonska. V asijské kuchyni se běžně používají květy k dochucení a ozdobě jídel.
Denivku si lze vysadit do záhonu mezi další trvalky nebo z nich vytvoříme zajímavé lemování záhonů v předzahrádkách.  Denivka může růst 30-60 cm do šířky. Vysazovat by se měly ve vzdálenosti 45-75 cm. Rostou do výšky 30-150 cm, záleží na odrůdě.
Jak se pěstovat denivku? Denivka je nenáročná na péči. Během suchého léta vyžaduje občasnou zálivku.
Známe více než 60 000 registrovaných kultivarů, podle čehož je vidět, že denivky jsou oblíbené po celém světě. Výběr barvy, velikosti a složitosti květů je nepřeberný. Denivky známe velkokvěté, plnokvěté, pavoukovité, ale i miniaturní se vzrůstem do 40 cm a velkými květy. Neváhejte s pěstováním, je opravdu snadné.

Zobrazit

Hemerocallis - Denivky Počet produktů: 10

Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek